Головна      Екскурсії      Відпочинок      Спорядження
   
   
Карпати... Величні і неповторні у своїй красі гори, покриті віковічними лісами, бурхливі ріки, кришталево прозорі озера, барвисті полонини з отарами овець, мелодії гуцульської трембіти... Карпати - це дуже багата природою, культурою та історією земля, оповита легендами. Озеро Синевір, „Скелі Довбуша“, „Карпатський трамвай“, Мізунський водоспад, Говерла... Все це закарбовує незабутні враження та надихає. Сьогодні Карпати - це гармонійне поєднання живописної природи та розвиненої туристичної інфраструктури. Розмаїття туристичних комплексів, готелів та курортів гостинно приймають відпочиваючих.
   
 
   
Національний природний парк „Синевир“, створений у 1989 році постановою РМ України, займає площу 40,4 тис. га у Привододільних Горганах, з якої 5,8 тис. га - заповідна зона, де заборонена будь-яка господарська діяльність. Тут беруть початок р.Ріка і р.Теребля.
Окрасою парку є мальовниче гірське озеро „Синевир“, яке називають „Морське око“. Це найбільше озеро в Українських Карпатах. Воно розташовано на висоті 989 м над рівнем моря і є надзвичайно привабливим для численних туристів. Площа його водного дзеркала – понад 7 га, а глибина – до 15-20 м. Воно утворилося близько 11 тис. років тому шляхом гірського завалу, що загатив три невеликі гірські струмочки. Вони і живлять озеро, тут багатий склад орнітофауни, різноманітних диких тварин, зокрема бурого ведмедя, оленя, рисі, куниці, борсука, горностая, глухаря, рябчика, тетерева, яструба.
На території парку на річці Озерянці збереглася найбільша в Українських Карпатах гребля з водосховищем, яка служила в першій половині ХІХ століття для лісосплаву. Тут організовано унікальний, єдиний у світі музей лісу і сплаву, який додає неповторного колориту туристичному обличчю карпатського краю.
 
   
   
  © 2010 ПЕРЕВАЛ. Все про Карпати

КОНТАКТ